22. kolo nadstavbovej časti hádzanárskej extraligy mužov

25.03.2006 Celý región

Tatran Prešov - 1. MHK Košice 35:17 (16:9)\r\nNajviac gólov: Kozlov 8, Pekár 7, Čorej 6 - Faith 5/4, Farkašovský 3, Petráško 2.
Rozhodovali: Černý, Hippík
vylúčení: 6:3
ČK: Mazák (Košice) za faul na Pekára
pok. hody: 3/3 - 7/4
730 divákov

Domáci mali lepší nástup, v 11. minúte viedli 6:2 a aj v ďalšom priebehu prvého dejstva sa im darilo viac než súperovi. Prečovčania bolo kreatívnejší v útoku a v obrane sa zase mohli spoľahnúť na výborného Ukrajina Dražnyka. Okrem množstva výborných zákrokov, ho hostia prekonali zo sedmičiek až na štvrtý pokus. Polčasové vedenie majstra bolo úplne zaslúžené. Po výmene strán domáci nepoľavili, hosťom nepomohlo ani striedanie brankráov, keď jednotku Olejára vystriedal náhradník Paul. A aj na opačnom konci ihriska sa hostia poriadne trápili. Najlepší extraligový strelec Farkašovský, si dokonca od polovice druhého polčasu sadol na lavičku a do hry už nezasiahol. Jeho spoluhráči dali za posledných 15 minút len jediný gól a inak ako debaklom Košíc sa derby skončiť nemohlo.